HAKKIMDA
BİYOGRAFİ
 
 
 
Teoman Temiz Kimdir?   
 
Küçük yaşta ailesi ile birlikte Almanya’ ya yerleşen Teoman Temiz İlk, Orta, Lise ve Üniversite eğitimini Almanya da tamamladı. Würzburg Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümü mezunu olan Temiz, üniversite yıllarında, psikoloji, ölçme ve değerlendirme, örgütsel davranış, sosyoloji, entelektüel sermaye, endüstri devrimi ve iletişim konularında çalışmalar yaptı.
 
1992 yılında yeniden Türkiye’ye dönen Temiz, askerlik hizmeti sonrasında 1996 yılında profesyonel iş hayatına TNT Express şirketinde Bölge Müşteri Hizmetleri ve Kalite Yöneticisi olarak başladı, çalıştığı dönemde şirket bünyesinde 500 kişiden fazla katılımcıya “Müşterinin Sesi” eğitimleri verdi, takımlara koçluk yaptı, Müşteri Hizmetleri, Satış Teknikleri, İkna Becerileri, Zor Müşterilerle Başa Çıkma, Şikâyet Karşılama Teknikleri gibi eğitimler tasarladı ve verdi, Temiz ayrıca şirketin 2006 yılında operasyonel birim kategorisinde kazandığı EFQM Mükemmellik Modeli – Ulusal Kalite Ödülü projesinde bölge temsilcisi, kriter başkanlığı ve iç değerlendirici görevlerinde aktif olarak yer aldı.
 
2009 yılında iLab Ventures bünyesinde yer alan aynı zamanda Türkiye’nin en büyük İnsan Kaynakları ve İş Arama platformu olan Kariyer.Net şirketinin iş teklifini değerlendiren Temiz iş yaşamına bu şirkette Çukurova Bölge Müdürü olarak devam etti. Teoman Temiz aynı zamanda büyük katılımlı konferanslarda, Üniversitelerde ve bölge İnsan Kaynakları etkinliklerinde konuşmalar yaptı, sunumlar tasarlayıp, birçok farklı hedef kitleye özellikle Y-Jenerasyonunun BeklentileriMülakat Teknikleri ve Koçluk konularında eğitimler vererek deneyimlerini aktardı.
 
Temiz iş hayatına 2013 yılında Erdemoğlu Holding bünyesinde yer alan ve 3.000 den fazla çalışanı bulunan Merinos Halı şirketinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak devam etti. Kurum içi farkındalık çalışmalarında bulundu, Eğitim ve Gelişim atölyeleri kurdu. 
 
Bu süre içinde kendi gelişimi için Kurumsal Koçluk, Bütünsel Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu ve NLP gibi uzun süreli gelişim programlarını profesyonel kurumlardan destek alarak tamamladı.  
 
Teoman Temiz, kariyeri boyunca iş yaşamının gerçeklerini ve edindiği deneyimleri eğitim çözümleri ile birleştirdi,  Konferansların yanı sıra, kurum kültürü çalışmaları, vizyon ve hayat amacı oluşturma,  organizasyon şemaları, kariyer planları, SWOT analizleri, kişilik envanter çalışmaları, yetkinlik bazlı mülakat teknikleri, 3 boyutlu performans değerlendirme sistemi branşlarında uzmanlık kazandı.
 
 
Çok iyi derece Almanca-İngilizce ve İtalyanca konuşabilen Teoman Temiz koçluk ve danışmanlık hizmetlerine farklı kurumlarda devam etmektedir.
 
 
 
Teoman Temiz,
 
ICF-Uluslararası Koçluk Federasyonu, Çukurova İnsan Kaynakları ve Mersin Girişimci İK Derneği üyesidir.