HİZMETLER
KOÇLUK HİZMETLERİ
 
 
ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
 
 
Öğrenci Koçluğu ile öğrenci kendisini tanır ve kim olduğu hakkında olumlu bir bakış açısı oluşturur.
Öfkesini kontrol edebilir, olumlu iletişim becerilerini geliştirir. Çocuğunuz yaşamının ve başarısının, aktif şekilde sorumluluğunu ve kontrolünü eline alır.
 
Zamanını aktif olarak yönetmesine yardımcı olur, planlı ve verimli çalışarak zamanını aktif yönetmeyi sağlar.
Özel teknikler ile öz potansiyeline ve yapmak istediğine göre hedefini belirler.
Öğrencinin algılama tipi ve mesleki eğilimlerinin belirlenmesini sağlar, hayatta karşısına çıkabilecek engelleri aşmayı öğrenir.
 
Ne yapamadığı ile ilgili değil ne yapabildiği ile ilgilenir, sonuca yönlendirir ve daha iyiyi yapmasına yardımcı olur.
Duygu yönetimi ve stresle baş etmesine destek olur, sınav kaygısını yenmesini sağlar.
 
Uygulamalar
  • Vizyon Oluşturma - Kendini Tanıma
  • SWOT Analizleri ile Güçlü ve Zayıf Yönlerinin Tespit Edilmesi
  • Kişilik Envanterleri ile Sağ Beyin - Sol Beyin Analizleri
  • Verimli Ders Çalışma Teknikleri
  • Kişiye Özel Dengeli Beslenme ve Egzersiz Planı (Diyetisyen)
  • Durumsal Stres Yönetimi
  • Zamana karşı Kendini Yönetebilme
  • Etkin Dinlenme, Doğa ile Bütünleşme, İlişkeleri Güclendirme Teknikleri
 
 
YÖNETİCİ KOÇLUĞU
 
 
“Yöneticilik, işleri doğru yapmaktır. Liderlik ise, doğru olanı yapmaktır”
“Yöneticilik, merdivenleri tırmanma becerisidir; liderlik ise merdivenin doğru duvara dayalı olup olmadığını belirler”
 
Yönetici koçluğu, kişinin işi üzerindeki etkinliğini, performansını ve liderlik becerilerini artırırken, iş ve özel yaşamındaki denge konusunda da  farkındalık sağlamaktadır. Günümüz çalışma ortamı, yönetici ve yönetici adaylarında stres ve performans kaygısı yaratmaktadır. Yönetici koçluğu programı, temel olarak yönetici ve yönetici adayların ihtiyaç duyduğu yetkinliklere ilişkin davranışsal beceri kazandırmaya yöneliktir.
Bu süreçte koç ve yönetici, yoğun olarak kişisel ve kurumsal başarıyı elde etmek için birlikte çalışırlar.
Belirlenen gündem için; hedef belirleme, karar alma, duygu-durum yönetimi, liderlik stilleri, liderlik engelleri gibi konular ele alınmaktadır ayrıca kişisel vizyon ve değerler çalışmaları, swot analizi, zaman yönetimi, yaşam çarkı gibi araçlar kullanılmaktadır.
Yönetici Koçluğu hizmeti, ilk dört ay, ayda iki seans (1-2 saatlik) planlanan görüşmelerle yürütülür. Devamında ise, ayda bir defa düzenlenecek 6 görüşme ile sürdürülür ve toplamda 16 seans / 12 ayda tamamlanır.  Yönetici talep ederse ayda bir defa yapılacak görüşmeler Skype üzerinden yürütülebilir.
 
 
 
 
YAŞAM KOÇLUĞU
 
 
Teknolojinin ve hızlı iletişim araçlarının daha fazla hayatımıza girmesi ile birlikte dünyada rekabet ortamı ve mutsuz insanların sayısı eş zamanlı olarak inanılmaz bir şekilde arttı. Albert Einstein’ın dediği gibi “Karşılaştığımız önemli sorunlar onları yarattığımız sırada sahip olduğumuz düşünce düzeyiyle çözülemez”
 
Bu nedenle size sormak isteriz; olmak istediğiniz yer ile bulunduğunuz yer arasında fark var mı?
 
Gittikçe hızlanan ve yoğunlaşan yaşantınız içerisinde yapmak istediğiniz pek çok şey var aslında.
Yaşamınızı kontrolünü yeniden kazanıp iş, aile ve sosyal yaşantınızda mutlu olmak ve doyumlu bir hayat sürmek istiyorsunuz. Kısa ve uzun vadeli hedefleriniz var ve onları gerçekleştirmek istiyorsunuz.
 
Özetle; birçok şeyin farkındasınız ancak bir türlü harekete geçemiyorsunuz.
 
Yaşam Koçu; içinde bulunduğunuz durumu, potansiyelinizi ve alışkanlıklarınızı fark etmenizi sağlar. Kişisel ilgi ve etki alanlarınızı belirler, vizyon ve hedeflerinizi gerçekleştirmenizde ve nihayetinde arzu ettiğiniz yaşamı sürmenize yardımcı olur. Şunu belirtmekte fayda var herkesin hikâyesi farklıdır bu nedenle yaşam koçu hazır çözümler sunmaz. Yaşam Koçu sizinle ortak çalışarak içinizdeki potansiyeli ortaya çıkartmaya yardımcı olur,  özetle balık tutmayı öğretir. Üzerinizde oluşturduğu değişim ve gelişim etkisi aynı zamanda sürdürülebilir olması bundan kaynaklanır.
Yaşam Koçu basit bir anlatımla bir yol arkadaşınızdır. Yaşam Koçu, takım çantasında bulunan araç ve yöntemleri, koçluk etik kuralları ve prensipleri çerçevesinde uygular ve yaşamınızda gitmek istediğiniz yöne doğru yelken açmanıza katkıda bulunur. 
Yaşam Koçluğu hizmeti, kişi ile yapılacak ücretsiz tanışma seansı ile başlayıp, 10 - 12 hafta boyunca haftada bir gün düzenli olarak yüz yüze yapılan görüşmeler ile ilerler. Görüşme sırasında geçirilen haftanın geri bildirimi detaylı olarak kişiden istenir. 12 haftanın tamamlanmasıyla, kişi dilediği takdirde ayda bir veya iki defa görüşme yapabilir. Çalışma maksimum 6-8 ayda tamamlanır. Görüşmeler sırasında kapsamlı analizler ile zihinsel yol haritaları ve yeni bakış açıları (paradigmalar) belirlenir.
 
 
 
KARİYER KOÇLUĞUİş Hayatına Üç Adım Önde  Başlayın
 
 
 
Hizmetinin amacı; iş hayatına yeni adım atacak öğrenci/mezunların; 
 
- Mülakat becerilerini geliştirmek,
- Kariyer hedefi ve yol haritalarını belirlemelerine destek olmak,
- Özgüvenlerini arttırmak, 
- Beceri ve yetkinlikleri hakkında farkındalık yaratmak, 
- Meslek/sektör/alan seçimlerine destek olmak, 
 
Koçluk süreci, kendini tanıma görüşmeleriyle başlar. Kariyer koçu, çeşitli teknik ve modellerle, kişinin kendisi ve meslek/kariyer seçenekleri ile ilgili farkındalık oluşturmasına destek olur; iş hayatına, doğru yerden başlama yollarını keşfetmesine; iş-özel hayatına dair isteklerinin ve hedeflerinin farkına varmasına; kariyer planlama ve gelişim sürecini oluşturmasına destek olur.  
 
Bir sonraki aşamada iş görüşmesi senaryosu uygulanmaktadır. Bununla kişinin iş görüşmesi heyecanını yenmesine yardımcı olacak teknikler kazanması (aktif dinleme, doğru nefes alma, empati kurma, aynalama yöntemi vs..) , özgüvenin ve farkındalığının artması, iş görüşmelerinde kendini ifade etme becerisinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.
 
Senaryo sonrasında kişilere mülakat performansları ve CV’leri ile ilgili geri bildirim verilmekte; güçlü ve geliştirilmesi gereken yönleri tespit edilmekte, planlama ve hedef belirleme sürecine destek olunmaktadır. Süreç boyunca kişinin gerçek hayatta katıldığı iş görüşmeleri, kariyer koçları tarafından takip edilmekte ve kişiye iş arayışlarında destek olunmaktadır. 
 
Kariyer Koçluğu hizmeti, kişi ile yapılacak olan ücretsiz tanışma seansı ile başlayıp, 6-8 hafta boyunca, haftada 1-2 gün düzenli olarak yapılan görüşmeler ile ilerler. Hizmet alan kişi dilerse profesyonel hayat becerilerini geliştirmeye yönelik koçluk görüşmelerine devam edebilir. 
 
Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için “ücretsiz tanışma seansı” talep edebilirsiniz.